Wikipedia

Результаты поиска

Урок у 5 класі

Тема:  С.Маршак «Дванадцять місяців»
Мета:    Ознайомити з життям і творчістю письменника, зацікавити учнів і     спонукати  їх до читання, дати поняття про драматичний твір; розвивати творчі здібності, навички виразного читання драматичних творів, інсценізації; виховувати    інтерес до світової літератури, прагнення до самоосвіти і самовдосконалення.

Теорія літератури:   драматичний твір,
                                      п’єса-казка.
Епіграф:             Багато книг, написаних мною,
                            Та всі вони злетіли, мов птахи.
С.Маршак

Хід уроку
І. Орг.момент, тб на уроці.
ІІ. Мотивація навчальної  діяльності школярів.
                        1.Слово вчителя.
ІІІ. Оголошення теми й мети уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань.
                        1.Творчий переказ від імені персонажів казки «Снігова     Королева».
                         2.Слово вчителя. Евристична бесіда.
             - Ще раз пригадали епізоди казки Андерсена:
§        Про що ця казка? (Це і є темою твору).
§        Яку головну думку утверджує автор? (Це – ідея твору).
Словникова робота
Запис в зошити
-Ідея, тема.
§        Чого  навчила вас казка Андерсена? (відповіді учнів – це д/з)

V. Сприйняття і засвоєння нового матеріалу.
           1.Слово вчителя.
  - Ви виконували і ролі акторів, і ролі глядачів : зображували написане рухами, уявними діями, інтонацією,мімікою, жестами.
     Є спеціально призначені твори для постановки в театрі.
          2. Літературознавчий словничок. (зробити запис).
·       Драматичний твір –
·       Монолог –
·       Діалог –
·       Репліка –
·       Ремарка –
3.Робота з підручником.
- Прочитати статтю ( с.98 -99) «Самуїл  Якович  Маршак»
Запис в зошит :
Ø    1887-1964 р.р.
Ø    М.Воронеж (Росія)
Ø    4 р. – перший вірш
Ø    1902 р. – диво в житті Маршака, м.Петербург
Ø    1907 р. – публікації в газетах та журналах
Ø     Навчання в Лондонському ун-ті
Ø    Театр юного глядача, м.Ленінград
Ø    Маршак – поет, перекладач,творець сучасної  дитячої літератури
           
                Проблемне запитання або прийом «Виноградна лоза»
-         Які твори С.Маршака ви пам’ятаєте?
4. Ознайомлення з дійовими особами казки С.Маршака,
Аудіозапис (прослуховування) окремих епізодів казки (І дія, 2 картина),
читання за особами (ІІ дія, картина 2)
5.Обмін враженнями про прочитане, евристична бесіда.
6.Коментар учителя на тему: «Особливості драматичного твору».

VI. Закріплення знань, умінь та навичок.
-         Відгадайте, якому місяцеві належать слова.
-         Назвіть особливості драматичного твору.
-         Що таке драма, діалог, монолог, ремарка. Наведіть приклади.
-         Які ваші перші враження від п’єси?

VII.Д /з . Прочитати самостійно с.100 -117 (за підруч.),
                  Уміти переказувати, характеризувати героїв.
VIII. Підсумки уроку, оцінки.
        
        Інтерактивна вправа «Мікрофон»
·    Закінчити речення :
-         Найбільше мені сподобалося …

-         Найкращий актор сьогодні на уроці …




Комментариев нет:

Отправить комментарий